В Одесі створили амбітне міжпартійне об’єднання демократичних сил «Одеська політична платформа»

Новости

Керівники кількох демократичних проукраїнських партій заявили про створення першого в Україні регіонального відкритого проекту «Одеська політична платформа».

Про це вони розповіли сьогодні, 18 грудня, на прес-конференції в Одесі.

В об’єднання увійшли партії «Народний Рух України», «Сила людей», «Демальянс», «Рух нових сила Михаїла Саакашвілі» та «Громадянський рух ХВИЛЯ».

Основною метою створення цього союзу є — протидія злочинному клану Труханова, зміна якості влади і посилення громадянської відповідальності.

Представники партій презентували «Декларацію єдності» — документ консолідації зусиль та відповіли на питання громади.

«Ми ініціюємо докорінні зміни знизу до вeрху. Громадянськe суспільство швидко eволюціонувало, а влада нe здатна відповісти на його запит. Дeмократичні сили сьогодні розпорошeні. Тому ми на противагу існуючоі клановоі систeми, пропонуємо гуртуватись довкола громадянського суспільства. Наші завдання — створити альтeрнативний депутатський корпус з 64 кандидатів для кожного округу, створити повноцінну фахову гілку виконавчоі влади, яка здатна замінити клане беззаконня, запровадити програму фахового розвитку міста на 10 років, створити фахову комісію щодо дотримання законодавства та комісію громадського контролю, скоротити кількість чиновників у 2 рази, співпрацювати з міжнародними організаціями, вирішити інфраструктурні питання та накласти мораторій на забудову задля збереження історичного центру міста», — процитував документ лідер Одеського осередку «Народного Руху України» Михайло Кузаконь.

Таким чином, в умовах розпорошення, опозиція об’єдналась, аби презентувати до місцевих виборів 2020 року команду з 64 депутатів округів, створити прозорі гілки виконавчої та законодавчої влади й презентувати єдину кандидатуру на пост мера міста Одеси. Її обиратимуть шляхом моніторингу та конкурсу з прописанням чітких вимог, через невиконання яких мер буде змушений скласти мандат.

Першими завдяннями, які поставила перед собою «Одеська політична платформа» є: моніторинг рішень міськради, документування злочинів шляхом антикорупційних розслідувань та інтеграцію одеської громади в процес майбутніх виборів.

Передумовою виникнення об’єднання стала тотальна монополія бандитських кланів Труханова-Галантерника, яка призвела до розкрадання ними бюджетних коштів міста і незаконного дерибану землі комунальної власності. Окрім того, покривання і координація місцевих правоохоронних органів із злочинною владою призвело до влаштування сафарі на громадських активістів. З літа 2017 року скоєно 14 нападів на активістів. Лідер Одеського осередку партії «Сила людей» Олег Михайлик розповів, що нападали на нього саме через два дні після прес-брифінгу щодо початку створення «Одеської політичної платформи», де йшлося про спільні дії задля відставки керівників силових відомств Одеси Головіна та Жученка. А це говорить, що цього об»єднання боїться чинна місцева влада.

« Об’єднання станe дієвим інструмeнтом систeмноі опозиціі до місцeвоі влади. Хто, якщо нe Труханов? Ми всі разом. Треба припинити спекуляції на мові, культурі і релігії та вводити європейські правила політики», — повідомив Михайлик.

До того ж, Олег Михайлик відкрито заявляв про свої наміри прийняти участь у виборах на посаду міського голови, після чого в нього стріляли.

Демократичні сили закликали інших громадських партій, організацій та активних громадян-фахівців у певній галузі доєднатись до створення платформи для формування уряду і депутатського корпусу.

«Одeса може стати локомотивом, який зробить політику нeбрудною. Якщо долучаться порядні одeсити, то політика станe чистою і направлeною на благо і розквіт міста. Усім нам ставати учасниками політичних процeсів - вибирати владу. Відповідальність за місто на наших плечах, і ми маємо із своіх рядів надати у владу спeціалістів. Долучайтесь, аби створити міцну красиву Одeсу, в якій хочеться хочeться жити», — сказав лідер «Руху Нових Сил» Миколай Лимарєв.

Вони додали, що офіс «Одеської політичної платформи» на вулиці Базарній, 25 відкритий для активу міста. За словами Кузаконя, це точка тяжіння прогресивних членів громади, де можна демократичним силам мати безкоштовні прес-конференції, проводити зустрічі або й просто випити кави й скоординувати зусилля.

Про економічну модель розвитку міста, спікери зазначили, що зарано говорити, бо найперше має запрацювати закон в Одесі і правоохоронна система. А поки що у планах — «нарощування м’язів».

Чи висуватиме об’єднання єдиного кандидата на президентські вибори? Проект регіональний, але за потреби може бути підтриманий єдиний кандидат.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *